Beskrivning
Laddskåp , 750x420x220 mm, 20-vägs USB-laddning
Vägghängt laddskåp, en säker och smidig lösning för att ladda och förvara upp till 20 mobila enheter samtidigt. Ett skåp som är kompakt nog att passa i trånga utrymmen, samtidigt som det erbjuder generöst med utrymme för varje enhet. Skåpet är utrustat med 20 USB-portar monterad på insidan (se bild). Det är ett utmärkt val för skolor, kontor, bibliotek och andra miljöer där många enheter används dagligen. Säkerheten är i fokus – laddskåpet är certifierat enligt SSF 3492 och som standard nyckellås som skyddar innehållet mot stöld och obehörig åtkomst. Konstruktionen i pulverlackerad stålplåt gör skåpet både slitstarkt och stilrent. Med detta USB-laddskåp får du en professionell lösning för att ladda, förvara och skydda mobiler. Det är ett praktiskt och säkert val för alla verksamheter som värdesätter ordning, tillgänglighet och pålitlig mobilförvaring.
Mått och specifikationer:
- För laddning, laptops/läsplattor: 20.0
Fördelar med produkten
- Professionell kvalitet
- Lång livslängd
- Enkel att använda
Sånt som också intresserar dig!
Vi har ett brett sortiment av liknande produkter inom lager och industri. Du hittar fler alternativ på vår hemsida.
Specifikation
| För laddning, laptops/läsplattor | 20 |
|---|---|
| 20-vägs USB-uttag/adapter | 1 |
| Certifiering standardlås | EN1300, ClassB, SSF3880 |
| Certifiering Inbrottsskydd | SSF3492 |
| Antal förankringshål i rygg | 4 |
| Flyttbar hylla | 5 |
| Inv.volym skåp (liter) | 47 |
| Dagmått (HxB) | 625x305 mm |
| Invändiga mått (HxBxD) | 742x392x160 mm |
| Standard lås | Omställbart Nyckellås |
| Brandskydd (J/N) | Nej |
| Inbrottsskydd (J/N) | Ja |
| Bredd (mm) | 420 |
| Höjd (mm) | 750 |
| Djup (mm) | 220 |
| Färg | Ljusgrå, RAL9002 |
| Övrig information | Vikt: 61 kg |
| Antal dörrar | 1 |
Dokument
-
Beskrivning
Laddskåp , 750x420x220 mm, 20-vägs USB-laddning
Vägghängt laddskåp, en säker och smidig lösning för att ladda och förvara upp till 20 mobila enheter samtidigt. Ett skåp som är kompakt nog att passa i trånga utrymmen, samtidigt som det erbjuder generöst med utrymme för varje enhet. Skåpet är utrustat med 20 USB-portar monterad på insidan (se bild). Det är ett utmärkt val för skolor, kontor, bibliotek och andra miljöer där många enheter används dagligen. Säkerheten är i fokus – laddskåpet är certifierat enligt SSF 3492 och som standard nyckellås som skyddar innehållet mot stöld och obehörig åtkomst. Konstruktionen i pulverlackerad stålplåt gör skåpet både slitstarkt och stilrent. Med detta USB-laddskåp får du en professionell lösning för att ladda, förvara och skydda mobiler. Det är ett praktiskt och säkert val för alla verksamheter som värdesätter ordning, tillgänglighet och pålitlig mobilförvaring.
Mått och specifikationer:
- För laddning, laptops/läsplattor: 20.0
Fördelar med produkten
- Professionell kvalitet
- Lång livslängd
- Enkel att använda
Sånt som också intresserar dig!
Vi har ett brett sortiment av liknande produkter inom lager och industri. Du hittar fler alternativ på vår hemsida.
-
Specifikation
Specifikation För laddning, laptops/läsplattor 20 20-vägs USB-uttag/adapter 1 Certifiering standardlås EN1300, ClassB, SSF3880 Certifiering Inbrottsskydd SSF3492 Antal förankringshål i rygg 4 Flyttbar hylla 5 Inv.volym skåp (liter) 47 Dagmått (HxB) 625x305 mm Invändiga mått (HxBxD) 742x392x160 mm Standard lås Omställbart Nyckellås Brandskydd (J/N) Nej Inbrottsskydd (J/N) Ja Bredd (mm) 420 Höjd (mm) 750 Djup (mm) 220 Färg Ljusgrå, RAL9002 Övrig information Vikt: 61 kg Antal dörrar 1 - Dokument