Beskrivning
Batteriverktyg ITA-20 PP/PET 13 och 16MM
Starkt PET-band för tung bandning. Ett hållbart alternativ till stålband vid transport, export eller tillverkning. Bandet ger hög draghållfasthet och är lättare att hantera än stål.
Specifikationer:
- Bredd: 140
- Egenvikt: 4.1 kg
Fördelar och användning
Passar utmärkt till pallhantering, metall, byggmaterial och annan tyngre last.
Specifikation
| Tjocklek (mm) | 0.60mm |
|---|---|
| Färg | Grön |
| Antal i en kartong | 1 |
| Antal på en pall (st) | 48 |
| Hylsbredd (mm) | 150mm |
| Bandbredd (mm) | 16mm |
| Innerdiameter hylsa (mm) | 406mm |
| Längd på rulle (m) | 2000m |
Dokument
-
Beskrivning
Batteriverktyg ITA-20 PP/PET 13 och 16MM
Starkt PET-band för tung bandning. Ett hållbart alternativ till stålband vid transport, export eller tillverkning. Bandet ger hög draghållfasthet och är lättare att hantera än stål.
Specifikationer:
- Bredd: 140
- Egenvikt: 4.1 kg
Fördelar och användning
Passar utmärkt till pallhantering, metall, byggmaterial och annan tyngre last.
-
Specifikation
Specifikation Tjocklek (mm) 0.60mm Färg Grön Antal i en kartong 1 Antal på en pall (st) 48 Hylsbredd (mm) 150mm Bandbredd (mm) 16mm Innerdiameter hylsa (mm) 406mm Längd på rulle (m) 2000m - Dokument