Beskrivning
Ljusramp OZZ XB1 20
Kraftfull LED-ramp anpassad för daglig användning i tuffa miljöer.
Produktfördelar:
- Stark ljusbild
- Tålig konstruktion
- Professionell kvalitet
Specifikation
| Enligt Föreskrift | R112, R10 |
|---|---|
| Drifttemperatur | -40 °C– +60 °C |
| Nominell Ström 24v | 4,21 A |
| Nominell Ström 12v | 8,42 A |
| Lamptyp | LED |
| Diameter | 533 x 80 x 43 mm |
| Emc | ECE R10 |
| Faktisk lumen | 7 00 lm |
| Positionsljus | nej |
| Vikt | 1,21 kg |
| Ljusbild | Fjärrljus |
| 1 Lux @ | R112: 480 m, boost: 590 m |
| Antal LED dioder | 14 st, Cree & Osram LED |
| Färgtemperatur | 5 000 K |
| Antal lumen | 11 200 lm |
| Anslutning | DT hane+hona |
| Kapslingsklass (IP) | IP67 |
| Spänning (V) | 10–32 V DC |
Dokument
-
Beskrivning
Ljusramp OZZ XB1 20
Kraftfull LED-ramp anpassad för daglig användning i tuffa miljöer.
Produktfördelar:
- Stark ljusbild
- Tålig konstruktion
- Professionell kvalitet
-
Specifikation
Specifikation Enligt Föreskrift R112, R10 Drifttemperatur -40 °C– +60 °C Nominell Ström 24v 4,21 A Nominell Ström 12v 8,42 A Lamptyp LED Diameter 533 x 80 x 43 mm Emc ECE R10 Faktisk lumen 7 00 lm Positionsljus nej Vikt 1,21 kg Ljusbild Fjärrljus 1 Lux @ R112: 480 m, boost: 590 m Antal LED dioder 14 st, Cree & Osram LED Färgtemperatur 5 000 K Antal lumen 11 200 lm Anslutning DT hane+hona Kapslingsklass (IP) IP67 Spänning (V) 10–32 V DC - Dokument