Beskrivning
Ljusramp OZZ XB1 8
Kompakt LED-ramp som ger pålitlig belysning i krävande miljöer.
Produktfördelar:
- Kompakt design
- Hög ljusstyrka
- Tålig konstruktion
Specifikation
| Lxdxh | 216x70x42 mm |
|---|---|
| Nominell Ström 24 V | 1,65 A |
| Nominell Ström 12 V | 3,34 A |
| Faktisk Effekt 24 V | 42 W |
| Faktisk Effekt 12 V | 42 W |
| Enligt Föreskrift | R112, R10 |
| Drifttemperatur | -40 °C –+60 °C |
| Lamptyp | LED |
| Emc | ECE R10 |
| Faktisk lumen | 3 100 lm |
| Positionsljus | nej |
| Vikt | 0,54 kg |
| Ljusbild | Fjärrljus |
| 1 Lux @ | 315 m |
| Antal LED dioder | 6 st, Osram P9 |
| Färgtemperatur | 5 000 K |
| Antal lumen | 4 960 lm |
| Anslutning | DT hane+hona |
| Kapslingsklass (IP) | IP67 |
| Spänning (V) | 10–32 V DC |
Dokument
-
Beskrivning
Ljusramp OZZ XB1 8
Kompakt LED-ramp som ger pålitlig belysning i krävande miljöer.
Produktfördelar:
- Kompakt design
- Hög ljusstyrka
- Tålig konstruktion
-
Specifikation
Specifikation Lxdxh 216x70x42 mm Nominell Ström 24 V 1,65 A Nominell Ström 12 V 3,34 A Faktisk Effekt 24 V 42 W Faktisk Effekt 12 V 42 W Enligt Föreskrift R112, R10 Drifttemperatur -40 °C –+60 °C Lamptyp LED Emc ECE R10 Faktisk lumen 3 100 lm Positionsljus nej Vikt 0,54 kg Ljusbild Fjärrljus 1 Lux @ 315 m Antal LED dioder 6 st, Osram P9 Färgtemperatur 5 000 K Antal lumen 4 960 lm Anslutning DT hane+hona Kapslingsklass (IP) IP67 Spänning (V) 10–32 V DC - Dokument