Beskrivning
Ljusramp OZZ XB1 P20, med positionsljus
Kraftfull LED-ramp som ger bred och lång ljusbild för professionell användning på fordon och arbetsplatser.
Produktfördelar:
- Integrerat positionsljus
- Hög ljusstyrka
- Robust konstruktion
- För professionellt bruk
Specifikation
| Faktisk Effekt 24 V | 157 W |
|---|---|
| Faktisk Effekt 12 V | 133 W |
| Enligt Föreskrift | R112, R7, R10 |
| Drifttemperatur | -40 °C– +60 °C |
| Nominell Ström 24v | 4,54 A |
| Ljusbildbild | Driving |
| Nominell Ström 12v | 8,14 A |
| Lamptyp | LED |
| Diameter | 544 x 80,9 x 50,3 mm |
| Emc | ECE R10 |
| Faktisk lumen | 7000 lm |
| Positionsljus | dynamisk vit & orange |
| Vikt | 1,58 kg |
| 1 Lux @ | R112: 480 m, boost: 610 m |
| Antal LED dioder | 14 st, båda sidor 8 st OSRAM P9 mitten 6 st CREE XPP |
| Färgtemperatur | 5 000 K |
| Antal lumen | 11 200 lm |
| Anslutning | DT hane+hona |
| Kapslingsklass (IP) | IP68/IP69K |
| Spänning (V) | 10–32 V DC |
Dokument
-
Beskrivning
Ljusramp OZZ XB1 P20, med positionsljus
Kraftfull LED-ramp som ger bred och lång ljusbild för professionell användning på fordon och arbetsplatser.
Produktfördelar:
- Integrerat positionsljus
- Hög ljusstyrka
- Robust konstruktion
- För professionellt bruk
-
Specifikation
Specifikation Faktisk Effekt 24 V 157 W Faktisk Effekt 12 V 133 W Enligt Föreskrift R112, R7, R10 Drifttemperatur -40 °C– +60 °C Nominell Ström 24v 4,54 A Ljusbildbild Driving Nominell Ström 12v 8,14 A Lamptyp LED Diameter 544 x 80,9 x 50,3 mm Emc ECE R10 Faktisk lumen 7000 lm Positionsljus dynamisk vit & orange Vikt 1,58 kg 1 Lux @ R112: 480 m, boost: 610 m Antal LED dioder 14 st, båda sidor 8 st OSRAM P9 mitten 6 st CREE XPP Färgtemperatur 5 000 K Antal lumen 11 200 lm Anslutning DT hane+hona Kapslingsklass (IP) IP68/IP69K Spänning (V) 10–32 V DC - Dokument