Beskrivning
Ljusramp Ozz Xb1 P8”, Vit
Ljusramp i OZZ XB1-serien, anpassad för montering på fordon där extra belysning behövs vid arbete eller körning i mörker. Den kompakta storleken gör den lämplig även där monteringsutrymmet är begränsat.
Utförande i vit färg för att passa fordonets design eller önskat utseende.
Produktfördelar:
- Ljusramp i OZZ XB1-serien
- Anpassad för montering på fordon
- Kompakt format
- Utförande i vit färg
Specifikation
| E Märke Godkännande | R112 |
|---|---|
| Nominell Ström Vid 24v | 1,65 A |
| Material Chassi | Aluminium |
| Nominell Ström Vid 12v | 3,3 A |
| Teoretisk Effekt (w) 12v | 60 |
| Teoretisk Effekt (w) 24v | 60 |
| Diodtyp | Osram P9 6 st |
| Lxdxh | 216 x 70 x 42 mm |
| Drifttemperatur | -40 – +60°C |
| Lamptyp | LED |
| Höjd Inklusive Fäste | 51/58,3 mm |
| Emc | ECE R10 |
| Faktisk lumen | 3100 |
| Material Lins | Polykarbonat |
| Material Fäste | Rostfritt stål |
| Kabellängd | 1000 (800+200) |
| Positionsljus | Nej |
| Vikt | 0,54 |
| Ljusbild | Driving |
| 1 Lux @ | 315 m |
| Färgtemperatur | 5000 |
| Antal lumen | 4960 |
| Anslutning | 3-polig DT hane + hona |
| Kapslingsklass (IP) | IP68/IP69K |
| Spänning (V) | 10-32V DC |
Dokument
-
Beskrivning
Ljusramp Ozz Xb1 P8”, Vit
Ljusramp i OZZ XB1-serien, anpassad för montering på fordon där extra belysning behövs vid arbete eller körning i mörker. Den kompakta storleken gör den lämplig även där monteringsutrymmet är begränsat.
Utförande i vit färg för att passa fordonets design eller önskat utseende.
Produktfördelar:
- Ljusramp i OZZ XB1-serien
- Anpassad för montering på fordon
- Kompakt format
- Utförande i vit färg
-
Specifikation
Specifikation E Märke Godkännande R112 Nominell Ström Vid 24v 1,65 A Material Chassi Aluminium Nominell Ström Vid 12v 3,3 A Teoretisk Effekt (w) 12v 60 Teoretisk Effekt (w) 24v 60 Diodtyp Osram P9 6 st Lxdxh 216 x 70 x 42 mm Drifttemperatur -40 – +60°C Lamptyp LED Höjd Inklusive Fäste 51/58,3 mm Emc ECE R10 Faktisk lumen 3100 Material Lins Polykarbonat Material Fäste Rostfritt stål Kabellängd 1000 (800+200) Positionsljus Nej Vikt 0,54 Ljusbild Driving 1 Lux @ 315 m Färgtemperatur 5000 Antal lumen 4960 Anslutning 3-polig DT hane + hona Kapslingsklass (IP) IP68/IP69K Spänning (V) 10-32V DC - Dokument