Beskrivning
Ljusramp OZZ XB1 P9, svart med positionsljus
Kompakt LED-ramp med integrerat positionsljus, framtagen för professionella fordon.
Produktfördelar:
- Positionsljus
- Kompakt format
- Robust utförande
Specifikation
| Lxdxh | 228 x 70 x 50 mm |
|---|---|
| Nominell Ström 24 V | 1,67 A |
| Nominell Ström 12 V | 3,34 A |
| Faktisk Effekt 24 V | 42 W |
| Faktisk Effekt 12 V | 42 W |
| Enligt Föreskrift | R112, R7, R10 |
| Drifttemperatur | -40 °C –+60 °C |
| Lamptyp | LED |
| Emc | ECE R10 |
| Faktisk lumen | 3 100 lm |
| Positionsljus | dynamisk vit & orange |
| Vikt | 0,75 kg |
| Ljusbild | Fjärrljus |
| 1 Lux @ | 315 m |
| Antal LED dioder | 6 st, Osram P9 |
| Färgtemperatur | 5 000 K |
| Antal lumen | 4 960 lm |
| Anslutning | DT hane+hona |
| Kapslingsklass (IP) | IP67 |
| Spänning (V) | 10–32 V DC |
Dokument
-
Beskrivning
Ljusramp OZZ XB1 P9, svart med positionsljus
Kompakt LED-ramp med integrerat positionsljus, framtagen för professionella fordon.
Produktfördelar:
- Positionsljus
- Kompakt format
- Robust utförande
-
Specifikation
Specifikation Lxdxh 228 x 70 x 50 mm Nominell Ström 24 V 1,67 A Nominell Ström 12 V 3,34 A Faktisk Effekt 24 V 42 W Faktisk Effekt 12 V 42 W Enligt Föreskrift R112, R7, R10 Drifttemperatur -40 °C –+60 °C Lamptyp LED Emc ECE R10 Faktisk lumen 3 100 lm Positionsljus dynamisk vit & orange Vikt 0,75 kg Ljusbild Fjärrljus 1 Lux @ 315 m Antal LED dioder 6 st, Osram P9 Färgtemperatur 5 000 K Antal lumen 4 960 lm Anslutning DT hane+hona Kapslingsklass (IP) IP67 Spänning (V) 10–32 V DC - Dokument