Beskrivning
Kraft på språng – Pistolmutterdragare TwinHammer
När du behöver brutalkraft i ett smidigt format är den här pistolmutterdragaren din bästa vän. Med TwinHammer-slagmekanism, mönstrat grepp och flera effektlägen klarar den de tuffaste uppdragen – från lagergolvet till byggplatsen.
- Maximalt lossningsmoment på 814 Nm
- Slagtåligt och lätt komposithus – endast 1,9 kg
- TwinHammer slagmekanism för kraft och precision
- Ergonomiskt handtag med mönstrat grepp
- Anpassningsbar effekt – flera kraftinställningar
Med ett varvtal på 9500 v/min och luftförbrukning på upp till 623 l/min är den redo för högintensivt arbete. Förenkla jobbet – dra åt eller lossa som ett proffs.
Specifikation
| Åtdragningsmoment max | 814 Nm |
|---|---|
| Varvtal | 9500 v/min |
| Slag/minut | 1200 |
| Lossdragningsmoment max | 745 Nm |
| Hylsfäste | 1/2″ |
| Bultkapacitet | M14 |
| Vibration | 4,6 (?) m/s² (K) |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 623 l/min |
| Luftförbrukn. genomsnittlig | 113 l/min |
| Ljudtryck | 96,6 dB |
| Ljudeffekt | 107,6 dB |
| Egenvikt (kg) | 1,9 |
| Anslutningsgänga in & ut (tum) | 1/4″ |
Dokument
-
Beskrivning
Kraft på språng – Pistolmutterdragare TwinHammer
När du behöver brutalkraft i ett smidigt format är den här pistolmutterdragaren din bästa vän. Med TwinHammer-slagmekanism, mönstrat grepp och flera effektlägen klarar den de tuffaste uppdragen – från lagergolvet till byggplatsen.
- Maximalt lossningsmoment på 814 Nm
- Slagtåligt och lätt komposithus – endast 1,9 kg
- TwinHammer slagmekanism för kraft och precision
- Ergonomiskt handtag med mönstrat grepp
- Anpassningsbar effekt – flera kraftinställningar
Med ett varvtal på 9500 v/min och luftförbrukning på upp till 623 l/min är den redo för högintensivt arbete. Förenkla jobbet – dra åt eller lossa som ett proffs.
-
Specifikation
Specifikation Åtdragningsmoment max 814 Nm Varvtal 9500 v/min Slag/minut 1200 Lossdragningsmoment max 745 Nm Hylsfäste 1/2″ Bultkapacitet M14 Vibration 4,6 (?) m/s² (K) Slangdiameter minsta 10 mm Luftförbrukning max 623 l/min Luftförbrukn. genomsnittlig 113 l/min Ljudtryck 96,6 dB Ljudeffekt 107,6 dB Egenvikt (kg) 1,9 Anslutningsgänga in & ut (tum) 1/4″ - Dokument