Beskrivning
Flexibelt LED-plogljus med uppvärmd lins som effektivt smälter is och snö. Ploglampan har halvljus, helljus, positionsljus och blinkers. Blinkerslampan kan monteras på höger, vänster eller ovansidan. Aluminiumhus och lins av polykarbonat.
Produktfördelar:
- Värmelins för vinterbruk
- Flera ljusfunktioner
- Robust konstruktion
- För professionell användning
Specifikation
| Färgtempertur | 5700 K |
|---|---|
| Värmelins | 22 W |
| Teknisk Data | Funktioner: Hel- & halvljus, positionsljus, blinkers. |
| Referenstal | 17,5 |
| Godkännanden | ECE R112/R7/R6 , R10, DOT, |
| Dimensioner | 215 x 150 x 85 mm |
| Verkliga Lumen | 2 900 lm |
| Funktioner | Hel- & halvljus, positionsljus, blinkers. |
| Effekt (W) | 48 W |
| Antal lumen | 3 600 lm |
| Kabel | Deutschkabel DT4 + 50 anslutningskabel |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 & IP69K |
| Spänning (V) | 9–30 V |
| Temperaturområde (°C) | -40 °C – +60 °C |
Dokument
-
Beskrivning
Flexibelt LED-plogljus med uppvärmd lins som effektivt smälter is och snö. Ploglampan har halvljus, helljus, positionsljus och blinkers. Blinkerslampan kan monteras på höger, vänster eller ovansidan. Aluminiumhus och lins av polykarbonat.
Produktfördelar:
- Värmelins för vinterbruk
- Flera ljusfunktioner
- Robust konstruktion
- För professionell användning
-
Specifikation
Specifikation Färgtempertur 5700 K Värmelins 22 W Teknisk Data Funktioner: Hel- & halvljus, positionsljus, blinkers. Referenstal 17,5 Godkännanden ECE R112/R7/R6 , R10, DOT, Dimensioner 215 x 150 x 85 mm Verkliga Lumen 2 900 lm Funktioner Hel- & halvljus, positionsljus, blinkers. Effekt (W) 48 W Antal lumen 3 600 lm Kabel Deutschkabel DT4 + 50 anslutningskabel Kapslingsklass (IP) IP68 & IP69K Spänning (V) 9–30 V Temperaturområde (°C) -40 °C – +60 °C - Dokument