Beskrivning
Flextra REC Spot 80 W är en LED-belysning i toppklass för tuffa miljöer. Med en kraftfull och smal ljusbild når ljuset långt, perfekt för arbetsfordon som kräver hög prestanda i smala utrymmen. Den slimmade designen och slagtåliga konstruktionen gör lampan mångsidig och tålig.
Produktfördelar:
- Extremt hög ljusstyrka
- Slimmad design – lätt att montera
- Stöttålig och väderskyddad
- ECE R149 och R10-certifierad
Redo för verkligheten
Oavsett om du jobbar på verkstad, lager eller i fält – det här är en produkt du kan lita på.
Specifikation
| Godkännanden | R149, R10 |
|---|---|
| Höjd Inkl. Fäste | 74 mm |
| Dimensioner | 204 x 63 x 62 mm |
| Verkliga Lumen | 4 732 lm |
| Ljusbild | Spot |
| Antal LED dioder | OSRAM 16 st |
| Effekt (W) | 80 W |
| Antal lumen | 6 720 lm |
| Anslutning | Inbyggd DT-kontakt |
| Kapslingsklass (IP) | IP67/69K |
| Spänning (V) | 10–32 V |
| Temperaturområde (°C) | -40 °C–+60 °C |
Dokument
-
Beskrivning
Flextra REC Spot 80 W är en LED-belysning i toppklass för tuffa miljöer. Med en kraftfull och smal ljusbild når ljuset långt, perfekt för arbetsfordon som kräver hög prestanda i smala utrymmen. Den slimmade designen och slagtåliga konstruktionen gör lampan mångsidig och tålig.
Produktfördelar:
- Extremt hög ljusstyrka
- Slimmad design – lätt att montera
- Stöttålig och väderskyddad
- ECE R149 och R10-certifierad
Redo för verkligheten
Oavsett om du jobbar på verkstad, lager eller i fält – det här är en produkt du kan lita på.
-
Specifikation
Specifikation Godkännanden R149, R10 Höjd Inkl. Fäste 74 mm Dimensioner 204 x 63 x 62 mm Verkliga Lumen 4 732 lm Ljusbild Spot Antal LED dioder OSRAM 16 st Effekt (W) 80 W Antal lumen 6 720 lm Anslutning Inbyggd DT-kontakt Kapslingsklass (IP) IP67/69K Spänning (V) 10–32 V Temperaturområde (°C) -40 °C–+60 °C - Dokument